Pursaklar Belediyesi

Ertuğrul Çetin

Pursaklar Belediye Başkanı

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin


Ertuğrul Çetin Kimdir?

1975 yılında Ankara Solfasol’da doğan Ertuğrul Çetin şimdilerde Ankara Pursaklar Belediye Başkanı’dır. İlkokul ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

2000 ile 2004 yılları arasında kendi açtığı dershanede müdürlük yaparak siyasi kariyeri 2004 yılında başlamıştır. Pursaklar Belediyesi’nde birçok görevde bulunan Ertuğrul Çetin evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ertuğrul Çetin’in Siyasi Kariyeri

2004 yılına kadar kendi dershanesinde müdürlük ve Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. 2009 ve 2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İl Genel Meclisine üye olarak seçildi. İl Genel Meclisi’nde divan üyeliği ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. 2014 yılına kadar İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı, Çevre Sağlık Komisyonu Başkanlığı ve Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

2014 yılı yerel seçimlerde AK Parti Pursaklar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yapan Ertuğrul Çetin Ankara Büyükşehir Meclis Üyesi ve Pursaklar Belediye Meclis Üyeliği de yaptı. Ertuğrul Çetin birçok kurumda yönetici olarak görev yapmıştır. Şuanda Pursaklar Belediye Başkanı olan Çetin aynı zamanda Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden sorumlu kişidir. Daha önce 9 sene yüzme antrenörlüğü yapan Ertuğrul Çetin birçok dernekte de yönetim kurulu üyesidir.

Bağlı Birimler:
1- Özel Kalem Müdürlüğü
2- Hukuk İşleri Müdürlüğü
3-Teftiş Kurulu Müdürlüğü