TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,024 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Hakan Bozbıyık
  • ADRES: Fatih Mahallesi, Emek Caddesi, No:21/A ( Karakol Yanı ) Pursaklar/Ankara
  • TELEFON: 0312 527 14 15
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 19:30
SERVİS SAATLERİ 08:00 19:30
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Pursaklar Doğru Bilgin Anaokulu Çocuk Üniversitesi

 

DB Çocuk Üniversitesi 4, 5 ve 6 yaş çocuklarına okul öncesi eğitim verilmektedir.

 

DB Anaokulu ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, özdenetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.

Öğrenciler, yirmi kişilik sınıflarda, iki sınıf öğretmeni ve branş öğretmenleriyle zenginleşen bir öğrenme ortamında farklı kişilerle iletişim kurmayı öğrenmekte ve hayata hazırlanmaktadır. Eğitim-öğretim kadrosu üniversite mezunu eğitimcilerden oluşmaktadır.

Çocuklarımıza kendilerini ifade edebildikleri, dinlenildiklerini, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettikleri, mutlu, istikrarlı ve güvenli bir ortam sağlamayı,

Çocukların gelişiminde, öğrenmesinde ve eğitimin kalitesinde belirleyici bir unsur olan Aile Katılımı’nı merkeze alarak okul ve aile arasında iki taraflı sağlıklı ve sürekli iletişimi sağlayacak bir yapı oluşturmayı,

Çocukların kendilerini tanımalarını ve bireysel becerilerinin ortaya çıkmasını sağlayan, araştırmayı ve keşfetmeyi teşvik eden, düşünmeye zorlayan, her iki dili de (Türkçe, İngilizce) iyi kullanma becerilerini geliştiren, öğrenmeyi sevdiren, gelişen dünyaya uyum sağlayan, “Tam Öğrenme Modeli”ne dayalı bir eğitim programı sunmayı,

Çağdaş değerlere sahip, toplumda fark yaratacak ve fark edilecek dünya vatandaşları yetiştirmeyi temel amaçlarımız olarak belirledik.

Programda yer alan etkinlikler, çocukların gelişim düzeyi, yaşları ve bilgilerine göre düzenlenirken, becerilerini geliştirici fırsatlar verilmektedir. Proje çalışmaları ile öğrenme ve araştırmaya ilgi duyacakları, neden-sonuç ilişkileri kurabilecekleri ortamlar oluşturulmaktadır. Ana programda Türkçe Dil Etkinlikleri, Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları, Dramalar, Fen ve Doğa Çalışmaları, Sanat Etkinlikleri birbiri ile ilişkilendirilerek bir bütünlük içinde sunulmaktadır.

DB Anaokulu ana program, Müzik, Hareket Eğitimi, Modern Dans, Bilişim Teknolojileri, Halk Oyunları, Seramik, Yüzme, Satranç ve Ritim etkinlikleriyle zenginleştirilerek uygulanmaktadır.

Çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarına önem vermenin yansıra yabancı dile ilgilerini arttıracak, öğrenme istek ve merakı yaratacak dinleme, anlama ve konuşma becerisi kazanacakları ortamlar sağlanır. Eğitim programı yarı zamanlı İngilizce – Türkçe olarak uygulanmaktadır. Böylece öğrencilerimizin İngilizceyi doğal bir şekilde öğrenmeleri, yaşantılarının bir parçası olarak görmeleri sağlanır.

Tüm programda aktif olarak katılabilecekleri öğrenme süreci, oyun ortamı sağlayarak ilgi, yaşantı ve beceri kazandırmak, estetik zevkleriyle çevreye duyarlılığı, insanlar arası ilişkilerde problem çözümüne yönelik davranışları kazanmalarına imkân sağlanmaktadır.

Bireysel veli görüşmeleri, sınıf veli kurulları, veli katılım programları, portfolyo sunumları, bilgilendirici bültenler ile okul-aile işbirliği desteklenmektedir.

 

 

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Sema Sezer 09/05/2017 17:13 CEVAPLA

    Pursaklar’da bir çok kreşe kayıt için gittim ama yeni açılmış olmasına rağmen köklü firma olduğu için doğru bilgin anaokulunu tercih edeceğim. İmkanları ev eğitimcileri her şeyi mükemmel. Bence Pursakların En İyi Anaokulu Burası.

  • Hatice Yüksel 21/11/2017 00:14 CEVAPLA

    Asla ama asla tercih edilmemesi gereken bir yer